پکیج

تجارت و صادرات قطعات پکیج + قیمت خرید و فروش روز

با پیشرفت علم و مدرن شدن صنعت زندگی سیستم های گرمایشی نیز تغییر کردند و از این جهت است که امروز تجارت و صادرات قطعات پکیج و نیز قیمت خرید و فروش روز آن بسیار مورد توجه تجار قرار گرفته است. علاوه بر تجارت آن اگر اطلاعات درست و جامعی از آن داشته باشید، پس به موقع آنها را سرویس دهی می کنید که سبب افزایش طول عمر آنها می شود. همچنین می توانید به راحتی مشکلاتی همچون کاهش فشار آب و یا مشکلات مربوط به دودکش را حل کنید.قطعات پکیج

تجارت قطعات پکیج

ازجمله صنعتهایی که ایران در آن در بازارهای خارجی بسیار موفق بوده است، تجارت قطعات پکیج است که به چهار دسته کلی تقسیم می شوند که هر کدام از آنها به خاطر کیفیت بسیار عالی که دارند، توانسته اند حجم بسیار زیادی از بازارهای داخلی و خارجی را تصاحب کنند.

این چهار دسته عبارتند از:

 • قطعات مکانیکی.
 • حس گرهای پکیج دیواری.
 • قطعات مجری فرمان.
 • برد الکترونیک.

از اصلی ترین قطعات، برد الکترونیک می باشد که به آن برد کنترل نیز می گویند که کار آن دریافت گزارشها از سوی حس گرها می باشد و نیز دریافت دستورات ارسال شده از سوی اوپراتور و سپس ارائه دستورات لازم به قطعات مجری فرمان است.

در انواع پکیجهای دیجیتال، برد الکترونیک شامل دو تکه می باشد که یکی برای نمایشگر است و دیگری برای برد کنترل می باشد. ایران به خاطر توانایی بسیار زیاد در تولید برد الکترونیک از کشورهای پیشتاز موفق در تجارت آن بوده است.

از دیگر قطعات پکیج حس گرها می باشند که اینها نیز به چند دسته تقسیم می شوند:

 • NTC و یا سنسورهای حرارت.
 • چندمدل ترموستات از جمله ترموستات حد، دود و اتاقی.
 • دو نمونه پرشر از جمله پرشر سوئیج هوا و پرشر سوئیج آب.
 • فلومتر و فلوسویچ.
 • کار این حس گرها ارسال گزارش وضعیت دستگاه به برد کنترل می باشد.

این نیز از قطعات بسیار پرفروش به اکثر کشورها می باشد که ارز آوری بسیار خوبی را برای ایران داشته است.قطعات پکیج

صادرات قطعات پکیج

از آنجا که ایران کشوری بسیار قدرتمند و توانمند در ساخت انواع قطعات پکیج می باشد لذا صادرات آنها به اکثر کشورهای دنیا به دلیل این کیفیت بسیار بالا و طراحی حرفه ایی بسیار رونق گرفته است و مشتریانی ثابت از سراسر دنیا دارد.

پیشتر اشاره شد که قطعات پکیج به 4 دسته تقسیم می شوند و در بالا دو مورد را توضیح دادیم و در اینجا به دو مورد دیگر اشاره می کنیم.

قطعات مجری فرمان از دیگر قطعات مهم پکیج می باشد که خود شامل چهار دسته می شود که به شرح زیر می باشد:

 • پمپ سیرکولاسیون.
 • شیر موتوری.
 • شیر کنترل گازی.
 • فن تخلیه رود.

وظیفه قطعات مجری فرمان دریافت دستورات از برد کنترل است که با توجه به آن عکس العملی را نشان می دهند که با ذکر مثالی آن را برای شما تشریح می کنیم.

فرض کنید که از سنسور پکیج گزارشی مبنی بر بالا رفتن دمای پکیج به برد الکترونیک ارسال می شود، پس برد کنترل به شیر کنترل گاز سریع دستور ارسال می کند تا شعله را قطع و یا کوتاه کند و شیر کنترل گاز سریعا دستور را به طور کامل اجرا می کند.

از دیگر قطعات پکیج، قطعات مکانیکی می باشد که به چندین گروه تقسیم می شوند که هر کدام وظیفه خاص خود را دارند.

در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

 • مبدل حراراتی که شامل اصلی و ثانویه می شود.
 • برنر شعله.
 • محفظه احتراق.
 • هود.
 • بلوکهای چپ و راست پکیج.
 • منبع انبساط.
 • پمپ و شیر گاز.
 • فن.

آنها با توجه به وظیفه و عملکردی که در پکیج دارند فعالیت خود را انجام می دهند و هیچ نیازی به دریافت فرمان از سمت برد الکترونیک ندارند. برای آنکه حرارت تولید شده انتقال داده بشود به محفظه ایی به نام مبدل حرارتی نیاز است که در آن این کار صورت بپذیرد.

لوله های مسی که به صورت افقی در بالای مشعل قرار گرفته اند از اجزای مبدل حرارتی هستند که به شکل رفت و برگشتی هستند، پس آب از آنها عبور کرده و سبب جذب گرمای تولید شده می شود.

در بالا ذکر کردیم که دو مدل مبدل حرارتی داریم که یکی اصلی و دیگری ثانویه است. در هر دو مدل دستگاه تک مبدل و دو مبدل عمل حرارت مستقیم به آب گرمایشی است.انواع قطعات

قیمت قطعات پکیج

با توجه به اینکه پکیج شامل قطعات گوناگونی می باشد که هر کدام کاربردی خاص دارند پس قطعا قیمت آنها با هم متفاوت خواهد بود و شما با توجه به نیاز خود باید با مشاورین متخصص تماس گرفته و از آنها به طور دقیق نرخ هر قطعه را بپرسید. در بالا چندین مورد از قطعات اصلی پکیج را به طور کامل توضیح دادیم و در اینجا به چند مورد دیگر اشاره می کنیم.

وظیفه به حرکت درآوردن آب در مقدار گرمایشی بر عهده پمپ سیرکولاتور است که همیشه در مسیر برگشت گرمایش می باشد. از ویژگی های مهم این پمپ داشتن کمیتهایی به نام هد و پمپ می باشد که هر کدام کاربردی دارند.

میزان ارتفاعی که یک پمپ می تواند به شکل عمودی آب را در بالای سر خود بالا ببرد مربوط به هد پمپ می باشد که در پکیجهای دیواری اصولا پمپ هایی با هد 7 و 5 متر کاربرد دارند.

در پکیج، وجود یک سیستم تخلیه هوا، آن هم در بالاترین نقطه پمپ بسیار ضروری است، پس به سیستمی به نام ایرونت نیازمندیم زیرا اگر در اطراف پره های پمپ هوا وجود داشته باشد، سبب آسیب جدی به پکیج می شود.

خرید و فروش روز قطعات پکیج

پیشتر گفتیم که ایران از قدرتمندترین کشورهای ساخت انواع قطعات پکیج است که بازارهای صادراتی و داخلی بسیار زیادی را به دست آورده است بنابراین خرید و فروش روز آنها با توجه با افزایش حجم تقاضا توسط تاجرین و نیز فروشندگان خبره داخلی به طور گسترده صورت می گیرد.

ما به عنوان بزرگترین مرکز پخش قطعات پکیج که علاوه بر تصاحب بازار داخلی، توانسته ایم حجم بسیار گسترده ایی از بازار خارجی را نیز به دست بیاوریم، آماده عرضه آن به تمام نقاط کشور و دنیا هستیم.

البته شما صرفا با این اطلاعات نخواهید توانست عیب های تخصصی را برطرف کنید و باید از متخصصین این حوزه کمک بگیرید. با شناخت بسیار دقیق آنها کسب و کارتان نیز بسیار بیشتر رونق خواهد گرفت زیرا بازار بسیار خوبی دارند.قطعات پکیج

شما نیز اگر به دنبال قطعات اصلی با کیفیت هستید که قیمتی مناسب نیز داشته باشد، می توانید فرم را در وب سایت ما پر کنید تا مشاورین ما بعد از مشاوره تخصصی سفارش شما را ثبت کنند.